Dnia 18.01.2014 roku w Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate KARPATHIA CUP w którym startowało ponad 200 zawodników z pięciu krajów Europy. W turnieju tym Sandomierz reprezentowało czworo zawodników Anna Statuch, Mariusz Statuch, Rudolf Zych i Artur Dudek. Kierownikiem startującej ekipy był trener Sandomierskiego Klubu Karate sensei Andrzej Orłowski, który jednocześnie był sędzią zawodów. Jak nam powiedział sensei A.Orłowski był to nasz pierwszy start w 2014r i jakże udany, Anna Stauch zajęła II miejsce, Rudolf Zych III miejsce, Artur Dudek uległ bardzo dobremu zawodnikowi z Białorusi, natomiast Mariusz Statuch, który właśnie skończył 18 lat po raz pierwszy wystartował w kategorii senior i po bardzo dobrej walce z zawodnikiem posiadającym czarny pas przegrał dopiero po decyzji sędziowskiej. Kolejnym sprawdzianem sandomierskich karateków będą eliminacje do kadry Polski.