Dnia 31.01.2015r. w Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate KARPATHIA CUP, w którym startowało ponad 360 zawodników z dziesięciu krajów Europy. W turnieju tym Sandomierz reprezentowało dwóch zawodników Rudolf Zych i Szymon Śliwiński. Kierownikiem startującej ekipy był trener Sandomierskiego Klubu Karate sensei Andrzej Orłowski. Jak nam powiedział sensei A.Orłowski był to pierwszy start naszych zawodników w 2015r. III miejsce w kategorii senior – 80 kg zajął Szymon Śliwiński, który w walce półfinałowej przegrał z utytułowanym zawodnikiem z Litwy posiadającym 3 dan mistrzowski, natomiast Rudolf Zych, który tydzień temu skończył 18 lat po raz pierwszy wystartował w kategorii senior, przegrał z medalistą tego turnieju (w roku ubiegłym Rudolf Zych zajął na tym turnieju zajął III miejsce w kategorii junior). Ze względu na egzaminy na uczelniach nie wystartowało dwóch czołowych zawodników naszego klubu. Kolejnym sprawdzianem sandomierskich karateków będą eliminacje do kadry Polski w lutym w Tarnowie.

TITLE_OF_LIGHTBOX TITLE_OF_LIGHTBOX